Про погоду: Ранок в Маневичах буде ясним, температура повітря становитиме + 16°.  День буде теплим та безхмарним, опадів не передбачається, температура повітря  прогріється + 28°.Швидкість вітру 5-7 м/с, пориви вітру до 14 м/с. Сонце зійде о 05:56, а зайде в 20:50. Вологість повітря становитиме 39 %.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1891: +9,2; а найтеплішим у 1992 –  34,7.

За народним календарем: 

Наступного дня після Пантелеймона святкували Смоленської ікони Божої Матері, яке так само було пов’язане з убезпеченням від пожеж. З цього приводу казали: “Палій пале, а Смоленська смаже”. Тому, боячись, щоб не погоріли скирти, українські селяни намагалися не працювати, особливо перевозити чи скиртувати збіжжя. Біля кіп та стіжків клали шкаралупи від свячених крашанок, та запалювали перед святими іконами страсну свічку, освячену в церкві на Чистий четвер й молилися. Біля порога клали кочергу, “щоб грім не влучив у хату”. Якщо ж блискавка влучала чи то в оселю, чи то в збіжжя, то гасити вогнище годилося кисломолочними продуктами. Коли ж блискавка влучала в полі в когось із селян (траплялося й таке), то покалічену грозовим розрядом людину закопували у вологу землю й тримали доти, допоки “сировиця не витягне з тіла блискавки”. Нерідко так тримали кілька діб, аж поки людина не подавала ознак життя. Це був досить поширений спосіб “зцілення від громовиць”.

Прикмети дня:

  • Йде дощ без вітру – чекай затяжної негоди;
  • Рясна роса вранці 10 серпня – буде сонячний день;
  • Хмари пливуть високо – прикмета того, що буде суха і ясна погода.

День ангела (Іменини): Прохора, Павла, Василя, Миколу, Анастасію, Олену.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: