Про погоду: Ранок в Маневичах буде сонячним та теплим, температура повітря коливатиметься від + 20° до +27°. В другій половині дня небо вкриється хмарками, можливі короткочасні опади. Швидкість вітру 2-3 м/с, пориви вітру до 7-9 м/с. Сонце зійде о 05:28, а зайде в 21:20. Вологість повітря становитиме 56 %.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1909: +8,3; а найтеплішим у 1936 – +34,9.

За народним календарем: Сьогодні священномучеників  Панкрата і Кирила.

В Україні тривали жнива. Для наших пращурів це не було банальне збирання зернових – це були сповнені значення обрядодії. Вижате за день збіжжя в’язали в снопи. Перший сніп – так звані “колядка”, “воєвода”, “зажинок’ – мав неабияке ритуальне значення: якщо в родині була дівчина на виданні, то з “воєводи” випікали коровай на весілля і прикрашали його колосками. А коли в цьому на було потреби, перший сніп ставили на покуть, де він зберігався до початку осінньої сівби; з розім’ятих колосочків робили перший засів.

Снопи в’язали, як правило, перевеслами. При цьому дотримувалися непорушної традиції: для озимих (жита й пшениці) перевесла крутили зі свіжовижатих стебел. Для яровини (ячменю, гречки, проса) перевесла крутили лише з торішніх кулів напередодні зажинків. Вив’ялені снопи невдовзі складали в “бабки” (десять снопів), п’ятнадцятки, полукіпки (тридцять снопів) та копи (шістдесять снопів).

День ангела (Іменини): Костянтина, Кирила, Олександра.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: