Про погоду: Ранок в Маневичах буде хмарним, можливі короткочасні опади. В другій половині дня погода покращиться, стане ясно та тепло. Температура повітря коливатиметься + 20° до +28°. Швидкість вітру 3-4 м/с, пориви вітру до 6-8 м/с. Сонце зійде о 05:35, а зайде в 21:13. Вологість повітря становитиме 73 %.27

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1898 році: +7,8; а найтеплішим у 1909 – +37,1.

За народним календарем:

Сьогодні православна церква згадує святого Акілу, Апостола з числа 70-ти (так називають безпосередніх учнів Дванадцяти апостолів). За переказами, Акіла був учнем апостола Павла і поставлений ним єпископом у Гераклії (нині територія сучасної Туреччини). За свою християнську віру, Акіла разом із дружиною Прискілою прийняли мученицьку смерть.

За народним календарем, цього дня ніяких обрядовій не передбачалося. В Україні тривали жнива – кожна хвилина була важлива, адже “літній день рік годує”.

Наприкінці липня, після гроз і дощів, починали рости гриби. Одними з перших були печериці, які можна було знайти як на узліссі, так і на луках. Польові печериці мають товстом’ясисту шапку діаметром до 20 см. В українській кухні їх і варили, і смажили, і, навіть, засолювали та сушили.

Цікаво, що печериці, як корисний делікатес, відомі людству з давніх давен. Ще у Стародавньому Римі їх вирощували на грядках як звичайнісінькі овочі. В середні віки було зроблено відкриття, що ці гриби прекрасно обходяться без сонячного світла і їх плантації перекочували в підвали та підземелля французьких монастирів. З середини XVII ст. печериці вже вирощувати по всій Європі. Нині цей процес набув промислового розмаху, і ми шукаємо печериці не у лісі, чи на луках, а на полицях супермаркетів.

Прикмети дня:

  • Пашешь – танцюєш, жнешь – скачеш;
  • Цей хліб – не спи, будеш жать – не станеш дрімати;
  • Суха погода обіцяє хорошу осінь.

День ангела (Іменини): Федір, Петро, Степан, Іларіон.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: