Про погоду: Ранок в Маневичах буде ясним та теплим. Ближче до обіду погода трішки зміниться, небо вкриється хмарами, можливі короткочасні опади. Температура повітря прогріється до +30°. Швидкість вітру 2-3 м/с, пориви вітру до 6-8 м/с. Сонце зійде о 05:36, а зайде в 21:12. Вологість повітря становитиме 68 %.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1923 році: +9,4; а найтеплішим у 1945 – +34,6.

За народним календарем:  Сьогодні князя Володимира.

Сьогодні православна церква вшановує пам’ять святого рівноапостольного князя Київського Володимира, у святому хрещенні Василія. Про життя князя Володимира Святославовича відомо насправді не надто багато. Все, що ми знаємо – це свідчення літописів, найважливіший з яких “Повість временних літ” з’явився лише на початку ХІІ століття. При цьому варто пам’ятати також про те, що літопис є не тільки документом, а й літературною пам’яткою.

Володимир був позашлюбним сином київського князя Святослава Ігоревича та Малуші – ключниці матері Святослава княгині Ольги. Відомо, що князь був багато разів одружений, згідно з “Повістю временних літ” мав 12 синів і 9 доньок. Київський престол він здобув у результаті боротьби зі старшим братом Ярополком, якого, за наказом Володимира, вбили два варяги, що були у нього на службі. У роки князювання Володимира Святославовича в основних рисах завершилося об’єднання Давньоруської держави. Він також провів адміністративну реформу, наслідок цього була забезпечена територіальна єдність держави. Але найважливішою була релігійна реформа. Після кількох невдалих спроб реформувати місцеву слов’янську релігію, Володимир звернувся до Христового вчення. У 988 році князь сам прийняв нову віру, а потім хрестив Київ і оголосив християнство державною релігією.

Прикмети дня:

  • На Володимира середина літа доводиться;
  • Полуденко (південний вітер) — до тепла;
  • Після великого грому — великий дощ;
  • Сильний вітер під час дощу — до поліпшення погоди;
  • Сильний тріск коників в поле віщує суху погоду.

День ангела (Іменини): Василя та Володимира.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: