Про погоду: День в Маневичах буде сонячним та теплим, температура повітря прогріється до +32°. Протягом дня погода не зміниться. Опадів не передбачається. Швидкість вітру 2-3 м/с, пориви вітру до 6-8 м/с. Сонце зійде о 05:38, а зайде в 21:10. Вологість повітря становитиме 52 %.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1923 році: +10,1; а найтеплішим у 1936 – +38.

За народним календарем:  Церква згадує священомученика Афіногена.

Сьогодні церква вшановує пам’ять священомученика Афіногена і десяти його учнів, які постраждали за християнську віру у IV ст. у місті Севастії.

За народними прикметами цього дня не ходили до лісу збирати гриби і ягоди, також заборонялося полювати і рубати дрова. Існувало повір’я, що птиці на Фіногена замовкають, ніби замислюються, що вже скоро треба відлітати у вирій.

У українських селян тривали польові роботи. Але, навіть така важка праця надихала людей на всілякі цікавинки. От, наприклад, якщо селянин знайде дуже великий колосок, то бути йому щасливим цілий рік. А ще, щоб у наступному році теж був гарний урожай, на полі залишають кілька не зрізаних колосків – “Іллі на бороді”. Щодо погодних прикмет, то підмічали: якщо сьогодні ясно і тепло – встигнеш зі жнивами, а якщо задощить – “хліб в сніп проросте”.

Прикмети дня:

  • Часті тумани — до великих грибам;
  • Прийде Феноген з теплом та зі світлом — заберешся заздалегідь зі жнітвом;
  • На Афіногена закінчуються спекотні дні і ночі стають холодними.

День ангела (Іменини): Павло, Алевтина, Юлія, Валентина.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: