Маневицькі новини

Білі чорниці – в маневицьких лісах

Щедрі маневицькі ліси можуть нас не лише годувати, а й дивувати. В цьому переконалися місцеві жителі, яких цьогоріч  звичайний чорничник вразив  ягодами-альбіносами.

Про це повідомляє маневицька громадсько-політична газета “Нова доба”.

Про білі чорниці вже якось доводилось чути – така «екзотика» з’явилась у лісах Камінь-Каширщини. Та трохи дивно це звучало.  Чорниці і не чорні? Може це інші ягоди? А може вони просто ще не достигли чи виросли в гущавині?

Як дізналася в мережі Інтернет, білої чорниці як різновиду рослин  в природі не існує. Таку мутацію називають альбінізмом – генним збоєм, внаслідок якого, наприклад, втрачається природнє забарвлення  волосся, шкірних покривів, райдужної оболонки ока у людей. Бувають і тварини та птахи-альбіноси. Звідси і такий знайомий  нам вислів як «біла ворона».  Хоча в  природі ворони-альбіноси велика рідкість, оскільки їх, як правило, закльовують їхні ж родичі. А в представників флори такі мутаційні явища спостерігаються найрідше.

Та що й справді ростуть у нас ці білі чорниці, ще й на звичайному чорничнику, переконалася, потримавши в руках цю дивну рослину, на острівці якої збирачі ягід натрапили поблизу Маневич. На вигляд вона нагадує  недостиглу, а на смак – солодку спілу чорницю. Ягоди  крупніші, мають трішки зеленкуватий відтінок і подекуди розцяцьковані червоними краплинками. Лишається сподіватись, що білі чорниці такі ж корисні, як і звичайні.

Юлія Музика

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:
#Маневичі - підписуйтеся на наші соцмережі:
  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: