Маневицькі новини

Черемський заповідник – Волинське чудо світу    

Черемський природний заповідник — природний заповідник в Україні. Він був створений Указом Президента України від 19 грудня 2001 року № 1234 на базі Черемського заказника загальнодержавного значення, площею 903 га та його охоронної зони, а також трьох заказників місцевого значення: орнітологічного заказника “Урочище Сузанка”, загальнозоологічного заказника “Карасинський” та ботанічного заказника “Карасинський ялинний-1”. Це перший заповідник, який був створений у Волинській області,  метою якого є збереження типових та унікальних природних комплексів Українського Полісся.

2 лютого в 1971 році була підписана конвенція про водно–болотні угіддя, що мають міжнародне значення (Рамсарська конвенція). Її метою є збереження таких угідь, як середовища існування водоплавних птахів, цінного біологічного різноманіття, збалансоване використання водно–болотних екосистем.

Нині до Рамсарської конвенції включено 39 водно–болотних угідь України. 29 листопада 2016 року секретаріат конвенції повідомив офіційним листом Черемський природний заповідник про надання водно–болотному угіддю Черемське болото міжнародного значення за номером 2272, що підтверджує сертифікат. Воно розташоване у центрі межиріччя Прип’яті, Стоходу і Стиру в північ ній частині Маневицького району. Це одне з найбільших і найкраще збережених блюдцевих боліт Українського Полісся та Європи. На його території розташовані два озера — ​Черемське та Редичі.

Черемське болото виконує сполучну функцію між суходільними та водними типами екосистем. Воно поглинає приблизно 15 тонн вуглекислого газу з 1 гектара на рік, продукує кисень і таким чином допомагає у боротьбі з негативними змінами клімату. Його рослинність накопичує важкі метали, пестициди та інші токсичні речовини, очищуючи воду. Основна гідрологічна роль болота полягає у перерозподілі стоку та поповненні водоносних горизонтів. Виключне екологічне значення має як місце перебування водоплавних птахів, тварин та раритетної флори.

Основним завданням цього заповідника є охорона та збереження природного стану водно–болотного угіддя

На території угіддя “Черемське болото” виявлено 16 видів фауни, занесених до Червоного списку Міжнародного союзу охорони природи (видра річкова, норка європейська, бобер європейський, чернь білоока, очеретянка прудка, деркач, тритон гребенястий, кумка звичайна, сінниця Едіп, п’явка медична та інші), із Європейського червоного списку відмічено 14 видів фауни (деркач, вовчок ліщиновий, вовк, видра річкова та інші). Найбільш цінними є зникаючі види та глобально вразливі у світовому масштабі (деркач, баранець великий, вечірниця мала, норка європейська). З рідкісних видів фауни трапляються глушець, журавель сірий, пугач, сова бородата.

Тут зростає понад 800 видів вищих судинних рослин, зосереджено 25 відсотків рідкісних, зникаючих видів флори Українського Полісся. Серед них 3 види, які занесені до Європейського червоного списку (глід український, смілка литовська, козельці українські), 6 видів — ​до додатку I Бернської конвенції (альдрованда пухирчаста, зозулині черевички справжні, жировик Лезеля, сон широколистий, льонолисник безприквітковий, дикран зелений).

Основним завданням Черемського природного заповідника є охорона та збереження природного стану водно–болотного угіддя. Адже воно має унікальне значення для біосфери. Навіть якщо ми не живемо безпосередньо біля боліт, все одно залежимо від них і повинні сприяти їх збереженню.

 

Наукові співробітники Черемського природного заповідника

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:
#Маневичі - підписуйтеся на наші соцмережі:
  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: