Іван Наумюк любить слухати ліс. Особливо вночі, коли прокидаються його мешканці, кожен з яких говорить власною мовою, звуками. Але сьогодні для нього – це не просто прогулянка лісом – а нічний рейд на браконьєрів, чорних лісорубів і бурштинокопачів, провідомляє прес-служба Волинського ОУЛМГ.

Знайомтесь, це Іван Наумюк, начальник відділу охорони та захисту лісу у Маневицькому лісгоспі, що на Волині. Він став першим героєм серії матеріалів WWF в Україні приурочених до Всесвітнього дня рейнджерів.

Іван Наумюк пригадує сплеск бурштинової лихоманки в 2014-15 роках. Тоді, його неодноразово намагалися підкупити, телефонували з погрозами, але він з колегами не піддався. Як результат – цього року в лісгоспі не було зафіксовано жодного випадку нелегального видобутку бурштину.

“Люди по-різному ставляться до нашої роботи”, – розповідає Іван. Справа у тому, що більшість місцевих людей “живе з лісу” – ягід, грибів. Вони ставляться до його захисників з розумінням, допомагають. Але є й ті, кому легше зрубати дерево і заробити на цьому значно більше. Те саме стосується й бурштину.

“Якщо хоч раз до таких людей залізеш у кишеню – все життя будеш їм винен. Якби свого часу ми піддалися, то мали б у лісі бурштинові клондайки. А так ситуацію вдалося втримати, – каже Іван Наумюк. – Одного разу ми затримали двох лісопорушників, які валили дерева. Третій втік, але вже незабаром чоловік сам вийшов на контакт – він заблукав у лісі й болотах. Довелося його рятувати. Ми знайшли його, склали протокол і відвезли додому. Були й такі випадки, коли 15-20 людей “відбивали” порушників. Тоді довелося викликати поліцію. Хтось навпаки – плакав, і переживав, щоб дружина на сварила. Ми їх заспокоювали”.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: