Маневицькі новини

Сезон чорниць триває, ціна коливається в межах 52-56 грн.

Цьогоріч раніше звичного дозріли чорниці, а позаяк хоч і важкі ці заробітки, проте прибуткові, то у ліс вирушають цілими родинами. І ось лише кінець червня, а вже нарікання: «Повибирали, важко знайти врожайну галявину». В низинах, де вологи більше, ягода добірніша, а от де сухіше – дуже дрібна. Та це не стає на заваді, набирають і по 20 кг, і більше. Ціна на чорницю стартувала із 40 грн за кг і коливається нині в межах 52-56 грн.

На території району, як повідомили з управління регіонального розвитку РДА, рішенням обласної ради від 10.03.2018 р № 3/20 погоджені ліміти використання лісових ресурсів, в тому числі ягоди чорниці, в обсязі 500 тонн, пише “Нова Доба”.

Станом на 25.06.2018 року ліміти на заготівлю ягоди чорниці 659 та 97,4 т відповідно, з урахуванням сплати рентної плати за здійснення побічних лісових користувань у розмірі 97,8 копійок за кілограм отримали 27 суб’єктів господарювання в обсязі 172,5 т, до місцевих бюджетів надійшло 168,7 тис. грн рентної плати (відповідний період минулого року – 139,8 т, рентна плата – 134,5 тис. грн).

Чимала ціна нині чорниць на ринках – якщо у райцентрі за 1 л правлять 40 грн, то у Луцьку – 60 грн. У Києві за склянку ягід просять 30 грн, півлітрову банку – 50. Дорого, та купують, бо ж знають ціну цієї нелегкої праці – збору ягід та цілющої сили чорниць.

Навідуються до нас і збирачі ягід з інших районів. Про вкрай недружелюбну зустріч розповів в мережі Інтернет житель К.-Каширського району. Суботнього дня він приїхав в лісовий масив біля озера Тросне, аби забрати дружину і маму, які збирали там ягоди. Залишивши автомобіль, пішов пішки, а коли через 15 хвилин повернувся, то побачив, що авто горить. Зайнялась і лісова підстилка. Гасити пожежу прибув пожежний автомобіль із Карасинського лісництва, а правоохоронці нині з’ясовують, що стало причиною загоряння легковика.

Олена БИЧКОВА

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:
#Маневичі - підписуйтеся на наші соцмережі:
  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: