У Провідну неділю волинські священики радять взяти на кладовище молитовник та кілька пасхальних страв, пишуть на Волинь24

Волинські священики радять взяти Молитовника зі стихирами Пасхи, які належить прочитати біля могили. По-друге, кілька пасхальних страв (наприклад, паски та яйця), адже зазвичай цього дня влаштовують символічну поминальну трапезу. Ця традиція – йти з продуктами на кладовище – має християнське коріння, бо в пам’ять про померлих звершували милостиню. Однак подекуди забули про неї, а відродили тризну – язичницькі святкування на гробках із криками, співами, з алкоголем, що неприпустимо для християн.

Забороняється виливати хмільне на могилу (цим вона осквернюється) чи залишати горілку в чарці біля хреста. Просять також не залишати пасок і крашанок після себе: коли підуть люди, прийдуть тварини і їстимуть це на могилах ваших рідних.

Священики радять відмовлятися від штучних квітів на кладовищах: куди краще за них – живі насадження (утилізація яких, до того ж, не завдає шкоди довкіллю).

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: