Маневицькі новини

В МАНЕВИЧАХ ГРОМАДСЬКІ СЛУХАННЯ

14 травня 2018 року в районному центрі, селищі Маневичі, відбулись громадські слухання щодо продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 РАЕС у понадстроковий термін. Активними учасниками відкритих слухань з питань обґрунтування безпеки продовження  життєдіяльності енергоблоку №3 РАЕС стали депутати сьомого скликання Маневицької районної ради та виконавчий апарат ради, начальники відділів та керівники структурних підрозділів Маневицької райдержадміністрації, керівники державних та комунальних підприємств, установ, організацій, селищні та сільські голови і небайдужі  жителі району.

Основною метою проведення громадських слухань з питань використання ядерної енергії та радіаційної безпеки є реалізація прав громадян та їх об’єднань на участь в обговоренні проектів законодавчих актів і програм у сфері використання ядерної енергії, а також питань, пов’язаних з розміщенням, проектуванням, спорудженням, експлуатацією та зняттям з експлуатації ядерних установок, підприємств з видобутку і переробки уранових руд і об’єктів, призначених для поводження з радіоактивними відходами, джерелами іонізуючого випромінювання.

Порядок проведення громадських слухань встановлено постановою Кабінету Міністрів України від 29 червня 2011 року №771 та постановою Кабінету Міністрів України від 18 липня 1998 року №1122.

Згідно Порядку, результати громадських слухань та пропозиції (зауваження) учасників оформляються протоколом, який підписується головуючим і секретарем, обраними на час проведення слухань та їх учасниками, а тому головуючим громадських слухань обрано голову районної ради Анатолія Мельника та секретарем – керуючого справами виконавчого апарату районної ради Вікторію Марчук.

В обговоренні взяли участь фахівці РАЕС, а саме:

Вітковський Ігор Вікторович заступник генерального директора з персоналу
Кратік Петро Федорович начальник управління інформації та зв’язків з громад кістю Ріанеснької АЕС
Боришкевич Сергій Миколайович заступник головного інженера з ядерної та радіаційної безпеки
Гордієнко Сергій Іванович начальник служби надійності ресурсу та продовження експлуатації
Романенко Олександр Миколайович заступник начальника цеху радіаційної безпеки
Горковлюк Олександр Миколайович начальник служби охорони навколишнього природного середовища
Марасов Костянтин Вікторович начальник відділу модернізації та реконструкції
Гутнік Юрій Борисович начальник виробничо-технічної служби
Дивисенко Микола Олексійович начальник служби аналізу безпеки
Куцик Василь Олексійович заступник начальник служби експлуатації будівель та споруд

В рамках заходу слово надано начальникові управління інформації та зв’язків з громадськістю РАЕС Петру Кратіку, який презентував учасникам детальну інформацію про мету та історію створення, хід спорудження, місію, бачення та цінності РАЕС, основні цілі та завдання НАЕК “Енергоатом”, її показники та роль в атомній енергетиці нашої країни, цінність та кваліфікованість персоналу підприємства.

Усі учасники громадських обговорень ознайомились з характеристиками радіаційного та нерадіаційного контролю навколишнього природного середовища у зоні розташування РАЕС, концепцією поводження з РАВ на промисловому об’єкті; дізнались про складові соціальної сфери РАЕС, основні етапи організації та поточний стан робіт з продовження терміну експлуатації енергоблоку №3 електростанції та приклади міжнародної практики щодо експлуатації атомних енергоблоків, участь РАЕС у міжнародних місіях МАГАТЕ та партнерських перевірках Всесвітньої асоціації операторів атомних електростанцій.

Петро Кратік зауважив, що РАЕС забезпечує соціальні гарантії населенню зони спостереження електростанції, зокрема, у 2017 році на  фінансування заходів соціально-економічної компенсації ризику населення, яке проживає в зоні спостереження РАЕС уряд спрямував більше 32 мільйонів гривень державної субвенції. Відповідно до Постанови КМУ співвідношення розподілу державної субвенції між місцевими бюджетами населених пунктів, що входять до зон спостереження АЕС складає:

30% для обласних бюджетів;
55 % для бюджетів районів та міст обласного підпорядкування;
15 % для бюджетів міст-супутників ядерних установок.

Отже,  у 2017 році  Ви отримали:

Волинська область (обласна частка) – 2 млн. 757,9 тис. грн.;
Маневицький район (Волинська область) – 7 млн. 227,6 тис. грн.

Після презентації фахівці РАЕС відповіли на питання мешканців району, представників влади та депутатів різних рівнів.

На завершення учасники громадських слухань одноголосно підтримали намір Рівненської АЕС продовжити термін експлуатації енергоблоку №3. Разом з тим, протокольно прописали всі актуальні проблеми та побажання висловлені активними учасниками громадських слухань, які необхідно врегулювати найближчим часом, а саме:

будівництво та ремонт доріг, шляхів евакуації у разі виникнення надзвичайних ситуацій;
встановлення пільгових тарифів на електроенергію для жителів району (30 км зона спостереження);
будівництво гідроспоруди на території Маневицького району для кращого охолодження реакторів РАЕС.

У свою чергу, голова Маневицької районної ради Анатолій Мельник подякував фахівцям енергогенеруючого підприємства РАЕС за надані матеріали та зауважив, що безпечна робота РАЕС та її розвиток для жителів Маневицького району дуже важливий, оскільки електроенергія – це один із основних видів енергії, що споживається та використовується нашою громадою.

 

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:
#Маневичі - підписуйтеся на наші соцмережі:
  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: