Про погоду: День в Маневичах буде сонячним та теплим, температура повітря прогріється до +23°. В день небо може затягнеться хмарами, очікуються короткочасні опади.Швидкість вітру 1 м/с, пориви вітру до 5 м/с. Сонце зійде о 05:20, а зайде в 21:27. Вологість повітря становитиме 68 %.

Згідно з даними Центральної геофізичної обсерваторії України, найхолоднішим цей день у Києві був у 1902 році: +7,8; а найтеплішим у 1931 –  +35,9.

За народним календарем:  день Мокія і Марка.

Сьогодні мучеників Мокія і Марка. Ці святі жили в ІV столітті й були страчені за те, що не хотіли вклонитися римським богам. Власне саме це – категоричне небажання християн визнавати римських богів, що в свою чергу сприймалося римлянами як вияв нелояльності владі, і було головною проблемою у відносинах між римлянами і християнами. Варто зауважити, що римляни зі своєю політеїстичною релігією були досить терпимими до вірувань підкорених ними народів (траплялося, що вони включали до римського пантеону чужинських богів), але зрозуміти християн, які вклонялися одному єдиному богові, вони не могли. Християни категорично відмовлялися слідувати усталеним звичаям, обираючи, натомість, люту смерть. Одне з перших згадувань про християн у римських джерелах зустрічається в листах Плінія Молодшого до імператора Траяна – і там теж – абсолютне нерозуміння логіки такої поведінки. За декілька століть римляни стратили декілька тисяч християн, але згодом, коли християнство стало панівною релігією всієї Європи, християни примудрялися винищувати одновірців мільйонами. Приміром, лише впродовж однієї Варфоломіївської ночі 23 серпня 1572 року французькі католики вирізали до 10 тисяч протестантів – стільки, скільки не знищили за декілька століть жорстокі язичники-римляни.

Цього дня наші пращури особливо не святкували, натомість готувалися до жнив, або закінчували заготівлю сіна. Придивлялися до тварин і довкілля: Якщо вовна на вівцях м’якшала й випростовувалася – це віщувало дощ. Павуків майже не видно – на мінливу погоду, а коли їх багато – на суху й теплу. Вранці туман стелиться по воді – день порадує теплом.

Прикмети дня:

  • Павук виходить з гнізда і тче нову довгу павутину — на гарну погоду.
  • Комарі літають роєм-на гарну погоду.

День ангела (Іменини): Анатолія, Олександра, Василя, Костянтина, Івана.

Якщо ви знайшли помилку, будь ласка, виділіть фрагмент тексту та натисніть Ctrl+Enter.

Поділіться новиною у соціальних мережах:

Прокоментувати статтю

Подати оголошення
Щоб розмістити власне оголошення потрібно заповнити наступну форму!
*
*
*
*
*
*

Якщо у Вас виникли трнуднощі або запитання при подачі оголошення напишіть на сторінці контактів або зв’яжіться з нами у соціальних мережах!

  • facebook
  • google-plus
  • instagram
  • telegram

Повідомити про помилку

Текст, який буде надіслано нашим редакторам: